İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ÇORUM
Çorum Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Vefat Haberi 10 Şubat 2018
foto
Vali Yardımcımız Azmi YEŞİL' i Cumartesi günü geçirmiş olduğu kalp krizi sonucunda kaybettik. Ailesinin ve kamu camiası olarak hepimizin başı sağ olsun. Allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı ve sabr-ı cemil diliyoruz.
[Devamı]
Çorum Kırklidim Mevkiinde Araç Yoldan Uçtu 06 Şubat 2018
foto
06.02.2018 tarihinde Kurumuza gelen ihbar neticesinde Çorum Kırkdilim Mevkiinde bir aracın yoldan uçtuğu ihbarı alınmıştır. Alınan ihbar neticesinde 4 Arama ve Kurtarma Teknisyeni 2 kurtarma aracıyla olay yerine intikal etmişlerdir. Olay yerine giden arama ve kurtarma ekibimiz ile Jandarma, 112 ve İtfaiye ekipleri ile yapılan çalışma sonucu kaza yapan Osman B.’nin cansız bedenine ulaşarak 112 ekiplerine teslim etmişlerdir.
[Devamı]
Alaca İlçesi Tevfikiye Köyü Kayıp 08 Ocak 2018
foto
Kurumumuza 08.01.2018 tarihinde gelen ihbarda Alaca İlçesi Tevfikiye Köyü nüfusuna kayıtlı E.S isimli vatandaştan iki gün boyunca haber alınamadığı bilgisi verilmiştir. Alınan bilgi üzerine İl Müdürümüz Elvan KAYA'nın talimatı üzerine 4 kişilik ekibimiz Tevfikiye köyüne hareket etmiştir. Çayhatap köyü önündeki köprünün üstünde trafik kazası olduğu görülmüş kaza yerindeki Jandarma ekiplerinden alınan bilgi ile kaza yapan kişinin Tevfikiye köyü nüfusuna kayıtlı kayıp ihbarı yapılan E.S. isimli vatandaşın olduğu tespit edilmiştir. Araçta S.Y. isimli vatandaşın da araçta sıkışmış olduğu tespit edilmiştir. İki kişinin cesetleri olay yeri inceleme ekibi ve Cumhuriyet Savcısının incelemesinden sonra AFAD ekibimiz Çorum İtfaiye ile birlikte çalışarak cenazeleri nakil aracına teslim etmiştir....
[Devamı]
İskilip Yolu Haramidere Mevki Trafik Kazası 05 Aralık 2017
foto
Çorum İtfaiyesinden İskilip yolu Danaderesi mevkiinde bir arabanın şarampole yuvarlandığı ve şoförünün bulunamadığı bilgisi üzerine gerekli arama kurtarma çalışmalarını yapmak için Arama Kurtarma Ekibimiz yola çıkmıştır. İtfaiyeden gelen telefon bilgi üzerine olayın Harami Deresi mevkiinde olduğu bilgisi alınmıştır. Ekibimiz o mevkiiye yönlendirilmiştir.
[Devamı]
İlimizde KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi 27 Kasım 2017
foto
Kamu Kurum ve kuruluşlarındaki Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer (KBRN) farkındalığın artırılması amacıyla Ankara Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü tarafından 27-28-29 Kasım tarihlerinde İlimizde “KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi” düzenlenmiştir.
[Devamı]
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası 10 Kasım 2017
foto
Çorum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk saatler 09:05 i gösterirken ölümünün 79. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anılmıştır.
[Devamı]
Myanmar Yardım Kampanyası 09 Kasım 2017
foto
Myanmar‘ın Arakan Eyaletinde yaşanan katliamlar nedeniyle göç etmek zorunda kalan mazlumlara AFAD, Türk Kızılay’ı ve Diyanet Vakfı işbirliği ile İnsani Yardım Kampanyası düzenlenmiştir. Aşağıda verilen banka hesap numaraları ve /veya 1866’ya ARAKAN yazıp (10 TL) kısa mesaj göndererek ,www.afad.gov.tr adresinden online olarak yardım kampanyasına katılacak hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyrulur.
[Devamı]
Kargı Gökçedoğan Köyünde Yangın 03 Kasım 2017
foto
02.11.2017 tarihinde saat 19:30 da kurumumuza gelen ihbarda Kargı-Gökçedoğan köyünde bir evin yandığı ve Kargı İtfaiyesinin müdahale ettiği bilgisi gelmiştir. Gelen ikinci ihbarda 3 katlı evin yangın sonucu çöktüğü ve 1 vatandaşın içinde olduğu bilgisinin kurumumuza verilmesi üzerine ivedi şekilde 3 Arama Kurtarma Teknisyeni ve 1 kurtarma aracı olay yerine sevk edilmiştir. Ekibimiz gece boyunca enkazda çalışmış bu esnada kurumumuzdan yine 3 Arama Kurtarma Teknisyeni ve 1 araç destek için gönderilmiştir. Gece çalışan ekibimiz sabah 08:15 gibi vatandaşın cansız bedenine ulaşarak çıkarmışlardır.
[Devamı]
Cumhuriyet Bayramı 94. Yıl Dönümü 29 Ekim 2017
foto
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94. Yıl Dönümü Kutlamalarında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz tarafından Türk Telekom’a ait binanın üst katından yaralı indirme tahliyesi yapılmıştır. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarız.
[Devamı]
13 EKİM “Uluslararası Afet Zararlarını Azaltma Günü" 15 Ekim 2017
foto
13 EKİM “Uluslararası Afet Zararlarını Azaltma Günü" etkinlikleri kapsamında Anadolu Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz tarafından yangın, deprem ve afet eğitimleri verilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456