İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Çorum Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İSKİLİP İLÇESİ ÇUKURKÖY MEVKİİ BOĞULMA OLAYI 04 Mayıs 2018

         Saat 16:38'de Çorum İl Jandarma Komutanlığından  gelen ihbarda İskilip İlçesi Çukurköy Mevkii Kızılırmakta 2 vatandaşın balık tutarken suda kaybolduğu bilgisi alınmıştır. Arama çalışmalarına katılmak üzere Kurumumuzdan 5 kişilik bir ekip görevlendirilerek olay mahalline hareket etmiştir.  17 yaşlarında olduğu tahmin edilen (G. C. G).  isimli şahıs, saat 18:20 sıralarında  sudan ölü olarak çıkarılmıştır. 

         Havanın kararması sonucu görüş alanının daralması ve su seviyesinin yükselmesi nedeni ile dalgıç ekibimiz arama kurtarma çalışmalarına ara vererek kurumumuza dönmüştür.

        Arama-Kurtarma faaliyeti daha hızlı yürütülebilmesi için Samsun Emniyet Müdürlüğünden su altı arama kurtarma ekibi istenmiş, 04.05.2018 tarihinde Samsun Emniyet Müdürlüğünden görevlendirilen 4 balık adam ve Müdürlüğümüzden görevlendirilen 4 kişilik dalgıç ekibi ile arama kurtarma faaliyetine başlanmış olup, 04.05.2018 saat 10.10 itibariyle 30 yaşlarında olduğu tahmin edilen (R. B.) isimli şahsın cansız bedenine ulaşılmıştır.